Coraz częściej możemy zauważyć panele fotowoltaiczne na dachach budynków, które nas otaczają. Coraz częściej to już nie tylko moda na czystą energię, ale i chłodna kalkulacja aby zredukować koszty energii elektrycznej. Natomiast, aby produkcja energii elektrycznej ze Słońca, była rzeczywiście darmowa i bezobsługowa należy zainwestować w panele monokrystaliczne sprawdzonych producentów, które posiadają parametry technicznej na wysokim poziomie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze paneli fotowoltaicznych?

Panele fotowoltaiczne ZUEA Białowski Wielkopolska

Przede wszystkim każdy produkt jest tak dobry, jak długą posiada gwarancję na swoje działanie i to jest podstawowy aspekt. Kolejną istotną cechą jest oczywiście moc panelu mierzona w jednostce Wp oraz jego efektywność. Jeżeli mówimy o efektywności to starajmy się szukać tych paneli, które mają ten współczynnik na poziomie ponad 19,5%. Następnymi cechami na które należy zwrócić uwagę jest technologia wytworzenia panelu – standardem jest PERC – oraz zastosowane urządzenia zapobiegające zbyt dużemu napięciu elektrycznej w panelu. Tutaj mówimy o diodach bypass.

Kolejnym współczynnikiem wartym do oceny jest tolerancja uzysku energii elektrycznej. Mówimy tutaj o tym o ile panel może wytworzyć energii więcej przy idealnych warunkach nasłoneczniania w stosunku do swojej mocy nominalnej.Możemy spotkać wartości od 2% do 5%. Na koniec należy również wspomnieć o istotnym urządzeniu jakim jest falownik. Nawet najlepsze panele fotowoltaiczne bez użycia falownik odpowiedniej klasy nie będą nam gwarantowały założonego poziomu uzysku energii elektrycznej.

Oferta paneli fotowoltaicznych od ZUEA Białowski

Panele fotowoltaiczne marki Peimar

Panele fotowoltaiczne pozostałych marek