Fotowoltaika dla rolnictwa - Wielkopolska

ZUEA Białowski posiada specjalną ofertę dla osób prowadzących działalność rolniczą zarówno pod kątem warunków handlowych, jak i wsparcia w sfinansowaniu inwestycji. Doskonale rozumiemy, jak dużą część kosztów dzisiejszych agrobiznesów stanowi energia elektryczna, która zasila coraz to więcej maszyn rolniczych. Dlatego też w ofercie SolarWings znajduje się sprzęt najwyższej klasy, aby niezawodnie i na długie produkował energię elektryczną.

Instalacja fotowoltaiczna to idealne wsparcie dla działalności rolniczej

Panele fotowoltaiczne wytwarzają czystą i darmową energię elektryczną ze Słońca, z której można korzystać przez cały rok. W okresach o największym nasłonecznieniu, część prądu zostanie spożytkowana na bieżące zużycie, a część zostanie zmagazynowana. Zapas energii elektrycznej można odebrać z sieci zakładu energetycznego w okresach o mniejszym nasłonecznieniu. Własna instalacja fotowoltaiczna to także bardzo dobre zabezpieczenie przed wzrostem cen energii elektrycznej, które są pewne.

Rozliczasz się z podatku rolnego? Zgodnie z prawem możesz odliczyć 25% wartości inwestycji w Twoją instalację! (art. 13 Ustawy o podatku rolnym 2017 (Dz.U. 2016, poz. 617)

Pamiętaj, że oferowane przez ZUEA Białowski to gwarantowane wyższe uzyski energii i większe bezpieczeństwo przeciwpożarowe całej elektrowni słonecznej. Dodatkowo bez żadnych dodatkowych kosztów otrzymasz aplikację z dostępem do monitoringu online efektów pracy swojej fotowoltaiki.

Czas zwrotu z inwestycji w fotowoltaikę dzięki warunkom handlowym SolarWings oraz wykorzystaniu ulgi w podatku rolnym zaczyna się już 6 lat!

Fotowoltaika dla rolnictwa ZUEA Białowski
AgroEnergia – specjalna dotacja dla gospodarstw rolnych

Program AgroEnergia to wsparcie dla gospodarstw rolnych w formie dotacji, lub pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Budżet programu AgroEnergia to kwota 200 milionów złotych. Całość programu została podzielona na dwie części: pierwsza część – 120 mln zł stanowią preferencyjne pożyczki, a druga część – 80 mln zł to wsparcie bezzwrotne, czyli dotacje. W przypadku dotacji, maksymalna wysokość wsparcia z programu AgroEnergia to aż do 40% kosztów kwalifikowanych. W ramach kosztów kwalifikowanych można rozliczyć inwestycję w odnawialne źródła energii elektrycznej i energii cieplnej, takie między innymi jak: instalacje fotowoltaiczne. Jakie są główne założenia programu ? Więcej informacji o programie AgroEnergia znajdziesz u konsultanta SolarWings!

Jeżeli posiadasz również licznik np. w domu zarejestrowany na osobę fizyczną sprawdź możliwość skorzystania z dotacji z programu „Mój Prąd” i otrzymania nawet do 5 000 zł dofinansowania!