Fotowoltaika dla domu - Wielkopolska

Mikroinstalacja fotowoltaiczna to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce uniezależnić się od podwyżek cen prądu oraz zredukować rachunki za energię elektryczną do 0 zł. Dodatkowo własna elektrownia to również nowe możliwości obniżenia pozostałych kosztów eksploatacyjnych domów. Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna nie tylko może zaspokoić bieżące zapotrzebowania na prąd, ale również przejąć takie obszary jak: podgrzewanie ciepłej wody użytkowej lub ogrzewanie całego domu. Oferta ZUEA Białowski to kompleksowy montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z profesjonalnym projektem oraz pomoc w pozyskaniu dotacji, zgłoszeniu instalacji do zakładu energetycznego oraz pomoc w sfinansowaniu fotowoltaiki.

Jaką moc instalacji potrzebuję dla swojego domu? Kiedy to się zwróci?

Dokładną metodą obliczania wielkości instalacji fotowoltaicznej opisujemy na stronie Jak obliczyć moc instalacji fotowoltaicznej. Natomiast w tym miejscu posłużymy się przykładem na podstawie średnich wartości od naszych klientów. Na początek rozważymy opcję pokrycia zapotrzebowania na prąd bez ogrzewania wody oraz całego budynku. 

  • Średni standardowy rachunek za prąd – 200 zł
  • Wynikające z tego zużycie prądu na rok – 4210 kWh

Teraz aby obliczyć moc całej instalacji musimy jeszcze wziąć fakt, że z wyprodukowanego w ciągu roku prądu 20% będziemy musieli oddać do zakładu energetycznego w ramach tzw. kosztów przesyłu i magazynowania wyprodukowanych nadwyżek energii elektrycznej.

Po uwzględnieniu tych parametrów instalacja powinna mieć około 5280 kWh i składać z 16 paneli o mocy 330 Wp (należy pamiętać, że dużą rolę w efektywnej pracy naszej instalacji ma falownik i potencjalnie zastosowane optymalizatory).

Jeżeli zdecydujemy się ogrzewanie wody za pomocą grzałki elektrycznej o mocy 1500 kWh w zasobniku o pojemności 200 litrów. Wtedy do naszego obecnego zużycia musimy doliczyć ok. 2190 kWh. To wszystko daje nam instalacje o mocy 8,25 kWh składająca się z 25 paneli o mocy 330 Wp.

Natomiast, gdy w grę wchodzi ogrzewanie całego budynku (tutaj przyjmujemy, że z tego źródła również grzejemy wodę użytkową) wtedy trzeba przyjąć przynajmniej instalację o mocy 9900 kWh składającą się z 30 paneli o mocy 330 Wp.

Okres zwrotu z inwestycji w fotowoltaikę to nawet mniej niż 7 lat!

Dzięki konkurencyjnym cenom SolarWings inwestycja w fotowoltaikę zwraca się w niecałe 10 lat. Jeżeli wykorzystana zostanie dotacja z programu „Mój Prąd” oraz zwrot z podatku dochodowego w postaci Ulgi Termomodernizacyjnej okres ten spada poniżej 7 lat!

Oczywiście ten okres może jeszcze bardziej ulec skróceniu, jeżeli weźmiemy pod uwagę podwyżki cen prądu na przestrzeni użytkowania instalacji fotowoltaicznej. Korzystając z oferty SolarWings uzyskasz pełne wsparcie w pozyskaniu dotacji z programu „Mój Prąd”. Natomiast wysokiej jakości komponenty wykorzystywane przez nas pozwolą na bezobsługowe i bezkosztowe działania Twojej mikroinstalacji fotowoltaicznej na wiele lat.

Należy również wspomnieć o dodatkowych korzyściach, które możemy osiągnąć w przyszłości. Jedną z nich jest możliwość ładownia samochodu elektrycznego wprost z własnej elektrowni, ograniczając tym samym koszty użytkowania takiego pojazdu.